مفید وردپرس

برنامه فیزیکی هتل فضاهای باز برای اوقات فراغت و نمایشگاه های فرهنگی

شابیات روطان | پنجشنبه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۱، ۰۶:۲۰ ب.ظ

برنامه فیزیکی هتل فضاهای باز برای اوقات فراغت و نمایشگاه های فرهنگی تشکیل شده نزدیک به شهر باستانی Xi'an است و در دامنه کوه Taibai، که قله اصلی Qinling است، قرار دارد. این مجموعه ای است که از هتل های استراحتگاهی،برنامه فیزیکی هتل این مجموعه از شرق به غرب 73 متر و از شمال به جنوب 120 متر امتداد دارد. این یک ساختمان نمادین است که بر روی یک رودخانه تاریخی قرار دارد و ایده های شهرسازی سیستم لیفانگ را از سلسله های تانگ و سونگ تداعی می کند. هر ساختمان فردی از این ایده ها الهام گرفته شد، سپس با طراحی مجدد تفسیر و اصلاح شد.برنامه فیزیکی هتل مساحت سایت کمی کمتر از 10000 متر مربع است، کل ساختمان 14500 متر مربع است که شامل یک هتل بوتیک (6300 متر مربع)، یک سالن نشیمن (4500 متر مربع) و یک سالن نمایشگاه هنری (2000 متر مربع) است
یک ضرب المثل چینی وجود دارد که می گوید: به ماه برسید، طوری پیش بروید که گویی کوهی وجود ندارد . با الهام از این ضرب المثل، ووشانجو پروژه ای با ایده آل های معماری است.برنامه فیزیکی هتل ایده آل این است که یک اثر طراحی احساسی ایجاد کنید که زیبایی شناسی، شعر، علوم انسانی و فلسفه زندگی را ادغام کند.
«وو» در «ووشانجو» نمایانگر جنبه‌های مختصر، طبیعی، ساده و مینیمالیستی هنر شرقی است که از جنبه‌های طبیعی کوه تایبای نیز هست. این طرح یک دادگاه تایبای ایجاد می کند، جایی که می توان به بالای پشت بام بالا رفت، به کوه ها نگاه کرد، مراقبه کرد یا از آرامش و فضایی که طبیعت ارائه می دهد لذت برد. دیوار دایره‌ای سفید و حوض، منظره‌ای را ایجاد می‌کند که شبیه یک نقاشی منظره جوهر مدرن در مقیاسی اغراق‌آمیز است که حس ذن و آرامش را برمی‌انگیزد.
این طرح به چیدمان شهری سنتی چینی "لی، میدان، کوچه، شهر"، همراه با تکنیک انباشته عمودی پایبند است. این تکنیک‌ها، 57 اتاق بوتیک هتل، بارهای کتاب، اتاق‌های چای، مرکز هنری و استخرهای شنای بی‌نهایت را در بخش‌هایی از حیاط ادغام می‌کنند.
با استفاده از یک شبکه شطرنجی اولیه، رابطه بین عمودی و افقی را دوباره تعریف می کنیم. این طرح منعکس کننده تداوم ایده شهرسازی سنتی با زبان طراحی معماری مدرن است.
این طرح یک دادگاه دایره ای دایره ای به قطر 36 را معرفی کرد که به عنوان بدنه اصلی ساختمان، راهرو و حیاط را به هم متصل می کند. فضای باز قاب‌بندی شده تایبای کورت،برنامه فیزیکی هتل مکان مناسبی برای تماشای منظره‌ها برای لذت بردن از منظره کوه و آرامش از راه دور فراهم می‌کند
مجموعه ای از پنجره های ریتمیک نور و سایه را در داخل ساختمان محدود می کند. در ارتباط با نور و سایه ایجاد شده توسط دیوار توخالی آجری مشبک، نور خورشید و سایه‌های درختان به زیبایی در سطح دیوارها باقی می‌مانند و در داخل و خارج ساختمان ظاهر می‌شوند و عمق فضا را غنی می‌کنند. همه اینها فضایی مملو از آرامش ایجاد می کند و Zen.Wushanju الهامات جدیدی را به زندگی در این دوران می بخشد!هتل ادن آمستردام را می توان Grand Dame نامید. این هتل در بهار امسال با یک دکوراسیون جدید به سبک بوتیک شروع به کار کرد که شامل یک لابی کاملاً بازسازی شده، بار-رستوران مرکز استیج و بار-سالن موسیقی هتل و استودیوی ضبط Obsidian است. وقتی به عنوان مهمان وارد هتل می شوید، در نهایت در یک دیگ ذوب واقعی محله قرار می گیرید.برنامه فیزیکی هتل شما از رامبراندپلین پرهیاهو به سمت آرامش آمستل در طرف دیگر هتل حرکت می کنید. با استفاده از ساختار تاریخی بنا، فضاهای مختلف به یک کل تبدیل شده اند.
مناطق مختلفی ایجاد شده است که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند. لابی Eden پر جنب و جوش و رنگارنگ است و فضایی گرم و دلپذیر دارد. به جای یک مینی بار سنتی در اتاق، یک مینی سوپرمارکت خودکفا با طیف گسترده ای از نوشیدنی ها برای هر زمانی از روز وجود دارد. در وسط سنتر استیج قرار دارد، شامل یک بار بزرگ، یک غذای تقریباً خودکفا - و ظاهری مجلل که مهمانان را به تاریخ تئاتر پر جنب و جوش منطقه می برد. بار هتل Obsidian فضای یک بار گوش دادن به سبک وینیل توکیو را ارائه می دهد، این یک نقطه استراحت است که موسیقی در آن مرکز است.این هتل در بپو، ژاپن است. مالک یک شرکت مسافرخانه سنتی است که در سال 1900 در این شهر تأسیس شد. این شرکت بر روی صخره ای مشرف به چشم انداز شهری بخار آب گرم و خلیج بپو قرار دارد. همه اتاق های مهمان دارای حمام چشمه آب گرم آزاد هستند. ما آن را برای کسانی طراحی کردیم که خواهان ظهور یک فرهنگ جدید مرتبط با تاریخ،برنامه فیزیکی هتل فرهنگ و طبیعت محلی هستند. بزرگترین ویژگی آن معماری و فضاهای «مخصوص سایت» است. آن‌ها افراد را به تعامل تشویق می‌کنند و هتل به‌عنوان یک پایگاه اجتماعی جدید عمل می‌کند.

امروزه در هر جای جهان جهانی شده تقریباً می توانیم به همین راحتی دست پیدا کنیم، در حالی که فضای هتل ها کلیشه ای شده و «همگن سازی» در شهرهای محلی در حال پیشرفت است. در بسیاری از نقاط، منحصر به فرد بودن منطقه در حال ضعیف شدن است و ارزش سفر در حال کاهش است. ما می خواستیم از طریق تحقق این هتل این وضعیت را تغییر دهیم.

با ارزش ترین منبع بپو، چشمه آب گرم است و منشاء آن را می توان در کوهزایی جستجو کرد. ما می خواستیم با شروع به فکر کردن در مورد طراحی از زمین منحصر به فرد این منطقه که در زمان زمین شناسی متولد شده است، یک معماری مشخصه جدید از منطقه را درک کنیم. با فرض کنده کاری دیوارها از زمین لکه گسل، حفره هایی مانند حفر غار در دیواره های دسته جمعی ایجاد می شود تا فضایی ایجاد شود که در آن یک فضا و فضای دیگر یا داخل و خارج به هم متصل شوند.

این هتل دارای 33 اتاق عمومی، 2 سوئیت دوبلکس، لابی، کافه و بار، استودیو چند منظوره و فضاهای تراس می باشد. آنها با "فضای کوچه" نیمه باز به هم متصل می شوند که در آن محورهای عمودی و افقی به طور پیچیده ای را قطع می کنند. هنگام قدم زدن در اطراف، از طریق سوراخ‌هایی در دیوارها به چشم‌انداز قاب‌بندی شده متصل می‌شوید و نورها و صداهایی را که در آن نفوذ می‌کنند احساس می‌کنید. این یک تجربه فضایی است که یادآور زمان زمین‌شناسی است و با تجربه قدم زدن در کوچه‌های مرکز شهر قدیمی بپو همپوشانی دارد.

دیوارهای دسته جمعی با قرار دادن بتن رنگ آمیزی شده با اکسید آهن در قالب مخصوص ساخته شده از چوب های سرو تولید محلی ساخته شده اند. تن رنگ با مراجعه به طبقات و سنگ های زمین تنظیم شد. پدیده هایی مانند شکوفه، ناهمواری و بریدگی مفاصل به طور مثبت به عنوان بیان پذیرفته شد. مصالحی مانند چوب و گچ از نزدیکترین منطقه ممکن انتخاب شدند.برنامه فیزیکی هتل فلز با واکنش با چشمه آب گرم تمام شد. با ابداع نحوه ساخت معماری و انتخاب مصالح، سعی کردیم ارزشی خلق کنیم که بدون مراجعه به آنجا نمی توان آن را تجربه کرد.در طول قرن هجدهم "Alte Posthalterei" یک نام آشنا بود: ماری آنتوانت، ناپلئون، شاهزاده مترنیخ، زار نیکولاس اول و بسیاری دیگر در مسیر شلوغ سفر از وین به پاریس در آنجا استراحت می کردند. مجموعه ساختمان های تاریخی برای مدت طولانی متعلق به خانواده بوده است. OTT ARCHITEKTEN با اشتیاق فراوان این چالش را پذیرفت تا زندگی را به ساختمان حفاظت شده تاریخی به عنوان یک مکان رویداد مدرن متشکل از یک هتل و یک رستوران بازگرداند.

تاریخچه افرادی با پیشینه ها و طبقات اجتماعی مختلف که شب را زیر یک سقف سپری می کردند، موتیف اصلی طراحی داخلی بود. اولریکه سیگر، معمار مفهوم داخلی خود، داستانی از تجمل بیش از حد اشراف و همچنین سادگی زندگی مردم عادی را بیان می کند. به این ترتیب نزدیک به 70 اتاق هتل به دو دسته «اتاق شاهزاده ناپلئون»، «اتاق اشراف» و «اتاق کالسکه» تقسیم و بر این اساس طراحی شدند.

"اصل اصلی بازسازی این بود که تا حد امکان از مواد اولیه ساختمان ها محافظت شود و به روشی معاصر به آن اضافه شود. ترکیبی از مقررات سختگیرانه حفاظت از تاریخی و الزامات فنی یک تجارت بسیار مدرن هتل بزرگترین چالش بود. ولفگانگ اوت در مورد رویکرد معماری این پروژه می‌گوید. طاق‌های قدیمی تبدیل به زیرزمین‌های شراب روستایی، خوابگاه‌های ساده که خرپا سقف تاریخی را با نور خورشید پر می‌کنند و درهای عتیقه بازسازی‌شده دقیق، یادآور زمان‌های گذشته است.

عناصر معماری مدرن و ساختمان تاریخی به طور یکپارچه یکدیگر را تکمیل می کنند و معمارانی که انتقال بین قدیم و جدید را به زیبایی هماهنگ می کنند: راهروهای باروک اواخر به طور ناگهانی در یک دیوار پرده ای گسترده متوقف می شوند. یک سالن مزرعه روستایی با طراحی مدرن رستوران مطابقت دارد و سقف شیروانی منطقه سونای بیرونی از توری فلزی مینیمالیستی تشکیل شده است.

"داهویم" (گویش "در خانه") نام رستوران داخل هتل Alte Posthalterei و پروژه اشتیاق مستاجران مارک و مانوئلا شوماخر است. هر دوی آنها مکانی برای ملاقات و سلامتی را متصور بودند که بازدیدکننده را به بازگشت دعوت می کند. خدمات دوستانه و دقیق اقامت شما را تا حد امکان آرام و دلپذیر خواهد کرد. در پایان شما احساس "dahoim" - در خانه. این رستوران منطقه بودن را مهمترین جنبه فلسفه خود می داند. بنابراین اپراتورهای هتل در همکاری بسیار نزدیک با تامین کنندگان و تولید کنندگان محلی کار می کنند.برنامه فیزیکی هتل و در صورتی که مواد تشکیل دهنده سفر طولانی تری به رستوران داشته باشند، کیفیت بالا، پایداری و رفاه حیوانات همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است. در شوماخر "داهوم" چهار فصل و محصولات فصلی مربوطه همیشه در نظر گرفته می شود. مارک شوماخر به طور خلاصه می گوید: "آشپزی ما مخفف غذاهای خلاقانه، فصلی و با محبت است که شما را بارها و بارها شگفت زده و الهام می بخشد."

چه مشتاق لذت بردن از یک اسپرسوی عالی یا یک کوکتل در فضایی آرام باشید، چه از علاقه مندان به چای، شراب شناس یا متخصص جین باشید: هتل Alte Posthalterei بهترین گزینه را برای شما ارائه می دهد. از روز خود با گفتگوهای دلپذیر در فضای سالن یا در فضای دنج غذاخوری در فضای باز لذت ببرید و بگذارید روز با شرکتی خوب و خدمات دوستانه به پایانی دلپذیر برسد. 

  • شابیات روطان

نظرات  (۱)

What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively helpful and it has helped me out loads.
I hope to contribute & assist different customers like its aided me.
Good job.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی