مفید وردپرس

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۹ ثبت شده است

سلام بر خلاصه جزوه جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی – دکتر حسین میر محمد صادقی- به صورت PDF جدید و اختصاصی برای دانلود ویژه و خاص این یک پروژه خاص و حرفه ای هست از لین محصول میتوانید استفاده کنید خلاصه جزوه جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی
 دکتر حسین میر محمد صادقی
به صورت PDF در 54 صفحه تایپ شده و صفحه آرایی شده

خلاصه جزوه جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی – دکتر حسین میر محمد صادقی- به صورت PDF
 
فهرست مطالب
فصل اول: جرایم علیه امنیت کشور
فصل دوم:جعل و استفاده از سند مجعول
فصل سوم: تقلب سکه و ترویج سکه تقلبی
فصل چهارم: رشا و ارتشا
 
قسمتی از متن
جرایم علیه امنیت و آسایش عمومیفصل اول: جرایم علیه امنیت کشورمقدمه:اصلِ درون مرزی بودن یا سرزمینی بودن حقوق جزا در جرایم علیه امنیت رعایت نمیشود )مثل ماده 5 ق.م.ا. و مواد…

یک مطلب ویزه برای نیازهای علمی

  • شابیات روطان

اعتصاب هشدار دهنده چه کسی می تواند ضربه بزند

شابیات روطان | دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۶:۴۰ ق.ظ

پس از مذاکرات ناموفق در معاملات جمعی ، خدمات عمومی اعتصابات هشدار دهنده را اعلام کرده است. مراکز مراقبت روزانه ، استخرها یا دفاتر کار می توانند هفته آینده به صورت روزانه تعطیل شوند. چه محدودیتی اکنون باید انتظار داشت.

چرا اعتصاب می شود؟
از آنجا که دور دوم مذاکرات جمعی با کارفرمایان عمومی ناموفق بود ، اتحادیه ها می خواهند فشار را افزایش دهند. Ver.di خواستار افزایش هزینه خدمات عمومی 4.8 درصد اما حداقل 150 یورو برای مدت دوازده ماه است. پاداش کارآموزان باید 100 یورو افزایش یابد ، مقررات بازنشستگی جزئی باید بهبود یابد و ساعات کار در شرق با حقوق غرب مطابقت داشته باشد. 

اکنون در کجا باید اعتصابات هشدار دهنده صورت گیرد؟
مراکز مراقبت روزانه ، بیمارستان ها ، دفاتر نظم عمومی یا خدمات نگهداری راه ها تنها چند زمینه اعتصاب و در نتیجه محدودیت است. هزاران پروفایل شغلی مختلف در خدمات عمومی وجود دارد. در اینجا ، در میان دیگران ، مربیان ، رانندگان اتوبوس ، کارمندان حمام ، آتش نشانان ، پرستاران ، کارمندان اداری ، پرستاران سالمندان ، فاضلاب ، جنگلبانان و پزشکان کار می کنند. هیچ یک از این مناطق از همان ابتدا از اعتصاب مستثنی نیستند. والدین کودکان کوچکتر می توانند به همان اندازه تحت تأثیر قرار بگیرند ، به عنوان مثال ، کاربران جاده در خیابان های شهری. در آخرین دور معامله جمعی در سال 2018 ، اعتصابات هشدار دهنده گسترده زندگی صدها هزار والدین ، ​​مسافران و مسافران را برای روزها دشوار کرد.

علامتی از طرف ver.di نوشته شده است "امروز هشدار می دهد اعتصاب" |  منبع تصویر: dpa
خدمت عمومی

اعتصاب از روز سه شنبه آغاز می شود
در اختلاف معاملات جمعی بر سر خدمات عمومی ، دو دور مذاکره نتیجه ای به همراه نداشت. | 20/9/2020

چه زمانی می توان اعتصاب کرد؟
این در روزهای سه شنبه در برخی مناطق آغاز می شود. اتحادیه ها جزئیات بیشتری را مرحله به مرحله ارائه می دهند.

موج وسیع اعتصابات چه مزایایی دارد؟
تضادهای عظیم بین دو طرف. در آغاز دور دوم مذاکرات ، ارشد شهردار لونبورگ ، شهردار لونبورگ ، گفت: "ما از یکدیگر فاصله داریم." فرانک ورنکه ، رئیس Ver.di ، پس از آن در مورد یک رفتار رسوا ، یک تاکتیک تأخیر و یک سو تفاهم از جدی بودن وضعیت با کارفرمایان شهرداری صحبت می کند. بیماری همه گیر کرونا نیز دلیلی برای خودداری از اعتصاب ها نیست. ورنکه گفت: "اعتصابات در درجه اول به این معنی است که کار متوقف می شود."

اعتصاب کنندگان در سلتاو ، نیدرزاکسن (بایگانی) |  منبع تصویر: dpa
سیاست تعرفه در سال کرونا

تحت تعقیب: سازش های انعطاف پذیر
در کرونا سال 2020 ، سیاست تعرفه نیز تحت تأثیر همه گیر است. | 19.09.2020

چه چیزی به نفع اعتصاب های نسبتاً ملایم است؟
محافظت از عفونت. اتحادیه ها نمی خواهند بدون حفظ فاصله ، تظاهرات خیابانی برگزار کنند. و استراتژیست های اتحادیه های صنفی محاسبه می کنند که پس از تعطیلی مهد کودک در بهار ، به دلیل اختلاف دستمزد ، بسیاری از والدین درک چندانی از امکانات بسته ندارند. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، طرف اتحادیه اطمینان می دهد که مراکز مهد کودک بیش از یک یا دو روز در یک بار اعتصاب نمی کنند. در خدمات بهداشتی ، از جمله موارد دیگر ، بسیاری از کارمندان اخلاق کار را نیز به ویژه در مواقع بحرانی قوی می دانند - بنابراین اعتصابات هشدار دهنده در وسط بیماری همه گیر می تواند برای بسیاری از کارمندان دشوار باشد.

بحث های چانه زنی جمعی برای افراد تحت تأثیر چه اهمیتی دارد؟
فوری مثال 2018: سه مرحله افزایش تا 1 مارس 2020 برای آخرین دور درآمد تاکنون توافق شده است. در اولین گام ، یک جمع کننده زباله در بالاترین سطح حقوق ماهانه 82 یورو بیشتر یعنی 2712 یورو دریافت کرد. یک وکیل در گروه حقوق 13 ، درآمد خود را 160 تا 5683 یورو افزایش داد.

کارمندان دویچه پست در اعتصاب هشدار دهنده اتحادیه وردی در هانوفر شرکت می کنند.  |  منبع تصویر: dpa
خدمات پستی آلمان

اخطارهای اخطار در چندین مکان
مذاکرات جمعی در دویچه پست تاکنون ناموفق بوده است. | 09/10/2020

محور اصلی مذاکرات چه کسی است؟
کارمندان بیمارستان ها ، بانک های پس انداز و فرودگاه ها ، که برای آنها مذاکره نیز در دورهای ویژه برون سپاری شده انجام می شود. به عنوان مثال ، برای کارمندان فرودگاه ، ver.di هدف ایجاد یک توافق نامه تجدید ساختار یا اضطراری است. زیرا در اینجا خطر اخراج در مقیاس وسیع وجود دارد.

بعدی چیست؟
وزیر کشور فدرال ، هورست سیهوفر از پیشنهاد کارفرمایان برای دور سوم مذاکرات خبر داد. این برنامه برای 22 و 23 اکتبر برنامه ریزی شده است. به نظر می رسد این روزها انتظار توافق است. گفتگوها نیز ممکن است شکست بخورد. سپس داوری فرا می رسد - یا احتمالاً اعتصابات منظم در پی خواهد داشت.

https://www.tagesschau.de/inland/faq-warnstreiks-oeffentlicher-dienst-101.html

 

  • شابیات روطان

چگونه مبارزه با پولشویی شکست می خورد

شابیات روطان | دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۶:۳۹ ق.ظ

درز اطلاعات از وزارت خزانه داری آمریکا مشکلات جدی در مبارزه با پولشویی را نشان می دهد. بانک های معروف میلیاردها یورو برای مشتریان مشکوک منتقل کرده اند و بدین ترتیب استانداردهای خود را تضعیف می کنند.

توسط پترا بلوم و آندریاس براون ، WDR و فیلیپ اکشتاین ، یان استروزیک و بندیکت اشترانز ، NDR

سالهاست که بانکها از سراسر جهان با مشتریان پر خطر تجارت می کنند و اقدامات احتیاطی ضد پولشویی را دور می زنند و بنابراین فساد و جرم را امکان پذیر می کنند. علی رغم مقررات سختگیرانه ضد پولشویی ، آنها ادعای مافیوس ، کلاهبرداران میلیونی و الیگارشی ها را به عنوان مشتری پذیرفتند و انتقال میلیاردی برای این افراد انجام دادند. آنها خیلی تمایلی به گزارش این وقایع نداشتند ، در بعضی موارد سالها بعد.

این نتیجه تحقیقات مشترک شرکای رسانه ای متعددی است که با نام FinCEN Files منتشر شده و مبتنی بر هزاران صفحه گزارش مخفی پولشویی است. در آلمان ، NDR ، WDR ، "Süddeutsche Zeitung" (SZ) و "Buzzfeed News" درگیر بودند. این تحقیق نشان می دهد دسترسی به بازار پول بین المللی برای پولشویی ها ، کارتل های مواد مخدر یا سیاستمداران فاسد چقدر آسان است.

درز اطلاعات از وزارت خزانه داری آمریکا مشکلات جدی در مبارزه با پولشویی
Tagesschau 8:00 بعد از ظهر ، 20/09/2020 ، باربارا یونگ / جان لوکاس ، NDR
نماد فیس بوکنماد توییترپاکت نماد
فایل ویدئویی را بارگیری کنید
قراردادن ویدئو
موسسات مالی بین المللی درگیر هستند
برخی از بزرگترین موسسات مالی جهان از جمله دویچه بانک ، جی پی مورگان و HSBC حتی پس از تحریم در ایالات متحده به دلیل تخلفات پولشویی ، حتی با مشتریان مشکوک سود کسب کرده اند.

یک فرم از اداره مالیات 
معاملات سهام Cum-ex

تحقیقات در بانکهای بزرگ بین المللی
در پرونده "Cum-Ex" ، بانک های بزرگ بین المللی اکنون مورد هدف قرار گرفته اند: پس از تحقیقات WDR ، NDR و SZ ، بازرسان مالیاتی آلمان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا بیش از 20 بانک بین المللی یا شرکای تجاری آنها مالیات های مکرر را پس داده اند. | 1395/09/25

استانداردهای خود را تضعیف کنید
در موارد متعدد ، بانک ها استانداردهای ضد پولشویی خود را تضعیف می کنند ، به عنوان مثال هنگام بررسی مشتریان جدید. به عنوان مثال ، اگرچه آنها ملزم به انجام این کار هستند ، اما آنها اغلب نتوانسته اند مشخص کنند چه کسی مالک وجوهی است که از طرف شرکت های صندوق پستی نزد آنها واریز شده است.

بانک ها لازم نیست معاملات مشکوک را متوقف کنند - اما می توانند. در موارد فعلی ، آنها تقریباً هرگز از این استفاده نکردند ، در عوض گزارش سو susp ظن را برای مدت طولانی به تأخیر انداختند: به طور متوسط ​​، تقریباً شش ماه بین اولین سو the ظن بانک و گزارش به مقامات مبارزه با پولشویی فاصله داشت. در برخی موارد ، بانک ها علی رغم هشدارها ، تا سال ها بعد مشکوک به پولشویی را به مقامات آمریکایی گزارش نکردند. در این بین تجارت ادامه یافت.

ساختمان دویچه بانک در فرانکفورت |  منبع تصویر: خبرگزاری فرانسه
پرونده های FinCEN

نشت داده ها دویچه بانک را تحت فشار قرار می دهد
به نظر می رسد در عملیات پولشویی در روسیه ، همه سیستم های امنیتی داخلی بانک از کار افتاده اند. | بیشتر

نقل و انتقالات مشکوک در دویچه بانک نیز
این درز همچنین توضیح دویچه بانک را دشوار می کند. طبق گفته بازرسان آمریکایی ، گفته می شود که مجرمان روسی و یک فرد پولشویی که برای گروه های تروریستی کار می کرد از جمله شعبه بانک مسکو پول شویی کرده اند. گفته می شود که یک شرکت منسوب به ایگور پوتین - پسر عموی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه - در جریان های نقدی غیرقانونی نیز نقش داشته است. به گفته سخنگوی بانک دویچه بانک فرایندهای درخواستی را "اعمال مجرمانه افراد" خواند که به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته و به مقامات نظارتی گزارش شده و عواقب شخصی آن تا سطح هیئت مدیره گزارش شده است.

طبق پرونده های FinCEN ، افراد پولشویی نه تنها می توانستند از زیرساخت های جهانی بزرگترین بانک آلمان برای مدت زمان طولانی تری و به میزان بیشتری از آنچه تصور می شد استفاده کنند ، بلکه ظاهرا بسیاری از سیستم های امنیتی در بانک نیز از کار افتاده اند. طبق تحقیقات SZ ، NDR و WDR ، رئیس فعلی دویچه بانک ، کریستین دوخت ، به عنوان رئیس حسابرسی شرکت در آن زمان ، به طور مشترک مسئول این واقعیت بود که قبلاً متوجه نشده بود که چگونه پولشویی ها ظاهراً می توانند از بانک برای معاملات سهام استفاده کنند. بخش سابق خیاطی چندین ماه به تحقیق در مورد فعالیت های بخش تجارت سهام در روسیه در سال 2014 پرداخت و هیچ چیز جدی برای شکایت نداشت.

دویچه بانک در فرانکفورت |  منبع تصویر: REUTERS
رئیس جمهور آمریکا ترامپ

معاملات با دویچه بانک س raiseالاتی را ایجاد می کند
دویچه بانک به عنوان بانک خانه رئیس جمهور آمریکا ترامپ ، باید س itselfالات زیادی را از خود بپرسد. | 02/21/2019

کار کردن "نقص جدی" داشت
بعداً یک تحقیق خارجی ، به سفارش خود دویچه بانک ، به این نتیجه رسید که معاینه توسط بخش خیاطی "دارای نقص جدی" بوده و کار "ناکافی" است. دویچه بانک دخالت مستقیم یا غیرمستقیم مدیر عامل فعلی در بررسی مشاغل مسکو را انکار می کند. وی در آن زمان حسابرسی مربوطه را ندیده و امضا نکرده بود و بنابراین مسئولیتی در قبال آن نداشت. بعلاوه ، این بانک از زمان تغییر مشتری بازبینی ها و کنترل گسترده پولشویی گسترده را گسترش داده است.

اشکال سیاه رنگ عابر پیاده در مقابل لوگوی آبی دویچه بانک |  منبع تصویر: REUTERS
ماجرای پولشویی

میلیون جریمه برای دویچه بانک
دویچه بانک به دلیل رسوایی پولشویی در ایالات متحده آمریکا مجبور است میلیون ها دلار دیگر پرداخت کند. | 1396/05/31

ظاهراً در HSBC تصفیه نشده است
شکست تحریم های دولتی به ویژه در مثال HSBC مشهود است: در سال 2012 ، بانک بزرگ توانست با پرداخت 1.9 میلیارد دلار آمریکا از تخلفات متعدد در رابطه با پولشویی کارتل های دارویی جلوگیری کند. این قرارداد شامل نوعی دوره آزمایشی پنج ساله نیز بود. در پایان دوره آزمایشی در سال 2017 ، خود این بانک ادعا کرد که اصلاحات زیادی را انجام داده و اکنون می تواند بسیار موثرتر علیه جرم مالی اقدام کند.

با این حال پرونده های FinCEN حاکی از آن است که HSBC در طی دوره آزمایشی پول را به اتهام پولشویی به مافیای روسیه منتقل کرده و وجوهی را برای یک برنامه هرمی متقلبانه ، که منشأ آن در چندین کشور در حال بررسی است ، پردازش کرده است. همچنین گفته می شود که او میلیون ها دلار به یک شرکت پانامایی منتقل کرده است که طبق گفته مقامات آمریکایی ، مظنون به پولشویی از معاملات دارو است.

هنگامی که از آنها سال شد ، HSBC گفت که آنها نمی توانند در مورد روابط خاص مشتری اظهارنظر کنند ، اما "توانایی خود را برای مبارزه با جرم مالی به طور کامل در این پنج سال تجدید کرده اند". بانک به طور گسترده مورد بازبینی قرار گرفته بود و هیچ اتهام کیفری در پایان دوره آزمایشی مطرح نشده بود.

JP Morgan به جیب زدن کلاهبرداران ادامه می دهد
حتی در مورد بزرگترین بانک ایالات متحده ، جی پی مورگان ، جریمه بالا ظاهراً به معنای این نبود که یکی دیگر به معاملات پر خطر نپردازد. جی پی مورگان در سال 2014 به دلیل سود بردن از عملیات مالی مجرم متهم به نام برنارد مادوف ، حدود 2.6 میلیارد دلار جریمه نقدی کرد . این تحقیق اکنون نشان می دهد که JP Morgan در سالهای پس از آن ، به عنوان مثال در ارتباط با چندین پرونده فساد در ونزوئلا ، به جابجایی بودجه برای کلاهبرداران ادامه داد. هنگامی که از این بانک س askedال شد ، بانک فقط اظهارات کلی خود را بیان کرد و اظهار داشت که "سرمایه های قابل توجهی" را در مبارزه با پولشویی و جرم مالی سرمایه گذاری کرده است.

برنارد مادوف |  منبع تصویر: picture-alliance / dpaگالریجی پی مورگان مجبور شد یک میلیارد دلار جریمه برای تجارت با مرد متهم مادف پرداخت کند.
گزارش های فعالیت مشکوک (SAR) به طور کلی در ایالات متحده آمریکا به عنوان مخفی طبقه بندی می شود. بانک ها و م institutionsسسات مالی این گزارشات را به FinCEN ارسال می کنند و در آنها لیست معاملات معاملات مشکوک و به چه دلایلی را ذکر می کنند. در آلمان نیز بانک ها موظفند معاملات مشکوک را گزارش دهند. در نتیجه ، می توان تحقیقات جنایی را آغاز کرد. معلوم نیست که چند گزارش موجود این اتفاق افتاده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در این باره توضیحی نداد
وزارت خزانه داری آمریکا به درخواست ICIJ از طرف همه رسانه های درگیر مبنی بر عدم اظهارنظر در مورد گزارش های پولشویی پاسخ داد. آژانس خاطرنشان کرد که انتشار این گزارش ها در ایالات متحده آمریکا ممنوع است و در نتیجه تحقیقات ممکن است به خطر بیفتد.

سیستم بانکی مکاتبه همچنان یک نقطه ضعف است
شرکای رسانه ای که روی پرونده های FinCEN کار کرده اند ، به همین دلیل و به دلایل محافظت از منبع ، داده ها را به طور کامل منتشر نمی کنند. با این حال ، یافته ها خطاهای سیستمی در مبارزه با پولشویی را روشن می کند و از این رو مورد توجه عموم قرار دارد. به نظر می رسد بسیاری از مجرمان آسیب پذیری را به خوبی می دانند. یکی از آنها سیستم بانکی به اصطلاح خبرنگار است. داده ها نشان می دهد که پولشویی ها به طور مکرر از بانک های کوچک ، به عنوان مثال در کشورهای بالتیک ، برای تجارت خود استفاده می کنند که با بانک بزرگ در ارتباط بانک ارتباطی هستند.

این فرایند برای دسترسی بانک های کوچک به بازارهای بین المللی با انتقال وجوه آنها به نمایندگی از بانک های بزرگتر در نظر گرفته شده است. این امر خصوصاً در مورد معاملات دلار آمریکا ، نوعی ارز جهانی در تجارت جهانی صادق است. بانکهای فاقد شعبه در ایالات متحده نیز می توانند با تکیه بر کمک موسسات بزرگتر از سیستم بانکی خبرنگار برای انجام تجارت دلار استفاده کنند.

دفتر مرکزی دویچه بانک در فرانکفورت.  |  منبع تصویر: REUTERS
به دلیل خطر پولشویی

دویچه بانک تجارت خود را در مالت خاتمه می دهد
ظاهراً خطر پولشویی در کشور برای موسسه مالی بسیار زیاد است. بانک های دیگر ممکن است این امر را دنبال کنند. | 13 اکتبر 2019

غالباً برای بانک مراجعه کننده مشخص نیست که پول از کجا تأمین می شود و چه کسی از معاملات سود می برد. به نظر می رسد جنایتکاران عمدا از این سو explo استفاده می کنند. دویچه بانک به تنهایی در بیش از 500 روابط بانک خبرنگار با بیشتر بانک های کوچک در اسناد موجود است.

داده ها تصوری را تأیید می کنند که بانک های خبرنگار غالباً علاقه ای به مبدا پول ندارند. با توجه به افزایش خطر پولشویی ، دویچه بانک سال گذشته اعلام کرد که روابط بانکی خبرنگار را در برخی کشورها قطع می کند. گفته می شود استونی ، لتونی و لیتوانی در میان آنها بوده اند.

پرونده های FinCEN
انتشار پرونده FinCEN ، به نام آژانس مبارزه با پولشویی ایالات متحده "شبکه اجرای جرایم مالی" ، ماهها تحقیق بین المللی انجام شد. این مجموعه داده به روزنامه نگاران BuzzFeed News فاش شد ، آنها سپس آنها را به همراه شرکای بین المللی ارزیابی کردند.

این همکاری توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی (ICIJ) هماهنگ شده بود و تقریباً 90 رسانه شریک از جمله روزنامه فرانسوی "لوموند" ، مجله ایتالیایی "L'Espresso" و بی بی سی درگیر بودند. در آلمان ، گزارشگران NDR ، WDR ، "Süddeutscher Zeitung" و "Buzzfeed News" درگیر تحقیق بودند.

در کل ، پرونده های FinCEN حاوی بیش از 2100 گزارش معامله مشکوک است که برخی از آنها به طور همزمان مربوط به ده ها معامله است. کل مبلغ پردازش شده در این معاملات حدود دو تریلیون دلار آمریکا است. گزارش های معاملات مشکوک توسط بانک ها در سال های 2000 تا 2017 به مرجع مبارزه با پولشویی ایالات متحده گزارش شد که اکثریت قریب به اتفاق آنها از 2014 تا 2017 بود.

مجموعه داده های ارزیابی شده توسط روزنامه نگاران تا حدی ناشی از تحقیقات در مورد احتمال دستکاری در انتخاب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا توسط روسیه است. "BuzzFeed News" در مورد منبع داده ها توضیحی نداده است.

  • شابیات روطان

امروز رهبران ائتلاف مجدداً در دبیرخانه دیدار می کنند تا درباره مدارس

شابیات روطان | دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۶:۳۸ ق.ظ

امروز رهبران ائتلاف مجدداً در دبیرخانه دیدار می کنند تا درباره مدارس
امروز رهبران ائتلاف مجدداً در دبیرخانه دیدار می کنند تا درباره مدارس در بحران کرونا صحبت کنند. به ویژه رقم سازی هیچ پیشرفتی ندارد. چرا واقعاً؟

توسط ساندرا استالینسکی ، tagesschau.de

کلاس سیزدهم ، دوره زیست شناسی پیشرفته در Max-Beckmann-Oberschule در برلین-Reinickendorf. سه یا چهار دانش آموز هر کدام یک تبلت مشترک دارند. همانندسازی DNA بر اساس برنامه است.

این که دقیقاً چگونه کار می کند درک آن آسان نیست. معلم زیست شناسی لوکاس نیمایر از یک فیلم توضیحی استفاده می کند. اما بدون متن دانش آموزان باید آن را بنویسند و سپس یک تفسیر صوتی روی فیلم ضبط کنند.

آنچه در گذشته با استفاده از نمودارهای فردی کمی دشوار بود ، به سرعت در فیلم گرافیکی متحرک نشان داده می شود. به هر حال ، دانش آموزان همچنین می آموزند که چگونه یک ویدیو را برای موسیقی تنظیم کنند.

معلم زیست شناسی لوکاس نیمایر در دوره پیشرفته خود با تبلت کار می کند گالریبا برنامه ریزی خوب می توان کارهای زیادی انجام داد: معلم زیست شناسی لوکاس نیمایر در دوره پیشرفته خود با تبلت کار می کند
40 MacBook ، 75 تبلت و دو اتاق کامپیوتر
نیمایر از محتوای دیجیتال مانند این اغلب در کلاس های زیست شناسی در دبیرستان استفاده می کند. او می گوید ، بسیاری از موارد را می توان با آن بهتر توضیح داد. همه کلاس ها نمی توانند همزمان از دستگاه ها استفاده کنند ، اما با برنامه ریزی خوب می توان کارهای زیادی را انجام داد. در هر کلاس برای هر 1000 دانش آموز حدود 40 MacBook ، 75 تبلت ، دو اتاق کامپیوتر مجهز به دستگاه های تلفن همراه و تعداد زیادی دستگاه مجزا وجود دارد.

این بدان معنی است که Max Beckmann Oberschule باید تقریباً در میان مدارس آلمان قرار داشته باشد. این ایالت هیچ اطلاعاتی در مورد تجهیزات دیجیتالی مدارس ندارد ، بنابراین مقایسه آنها دشوار است. اما یک تحقیق WDR از 4000 مدرسه در نوردراین-وستفالن سرنخ هایی را ارائه می دهد . بر این اساس ، به طور متوسط ​​9.6 دانش آموز باید یک میز کار در NRW به اشتراک بگذارند. حتی 12.8 نفر روی یک تبلت هستند. لپ تاپ با 30.2 نفر در هر دستگاه کمترین است.

در بحران کرونا همه چیز از دست رفته بود
به خصوص در قفل شدن مربوط به تاج نشان داده شده است که مدارس آلمان در زمینه رقمی سازی کارهای زیادی انجام می دهند. نه دستگاههای جامعی برای آموزش دیجیتال وجود داشت و نه سیستم عاملهای پیچیده یادگیری یا مفاهیم آموزشی. حتی در خانه ، بسیاری از دانش آموزان به دسترسی کافی به اینترنت و دستگاههایی که می توانند با آنها به طور معنی داری در آموزش در خانه شرکت کنند ، دسترسی ندارند.

با این حال ، کمبود پول وجود ندارد. مدرسه DigitalPact تقریباً یک سال و نیم پیش با دولت فدرال پنج میلیارد یورو بودجه برای پیشبرد دیجیتالی شدن در اختیار دولت های فدرال قرار گرفت. خود کشورها 500 میلیون یورو دیگر نیز در اختیار دارند. یک میلیارد دیگر به دلیل بحران کرونا اضافه شده است: 500 میلیون یورو از این مبلغ برای دستگاه های تلفن همراه برای آموزش در خانه و 500 میلیون یورو برای مدیریت سیستم های رایانه ای مدارس.

یک دانش آموز در کلاس با یک تبلت مخصوص کار می کند |  منبع تصویر: dpa
مدارس آلمان

"رهبر در یادگیری دیجیتال"
Kerres ، پژوهشگر آموزش ، می گوید DigitalPakt Schule یک سال و نیم وجود داشته است ، اما آلمان هنوز بسیار عقب است. | 20/8/2020

فقط بخشی از بودجه فراخوانده شد
اما تاکنون مقدار کمی از این پول به مدارس رسیده است. تا تاریخ 30 ژوئن ، فقط 15.7 میلیون نفر وارد ایالت های فدرال شده بودند. پس از یک سال و نیم از DigitalPact ، فقط بخش کوچکی از بودجه. از این گذشته ، 242 میلیون مورد دیگر قبلاً برای کاربردهای پروژه تأیید شده است. اما حتی یک یورو هم به برخی از ایالت های فدرال نرفته است. به گفته معاون حزب FDP کاتجا سودینگ ، یک نتیجه موقت "فاجعه بار" ، که "عدم جاه طلبی وزیر آموزش و پرورش کارلیچک" را نشان می دهد.

چرا همه اینقدر آهسته پیش می رود؟ ظاهراً اپیدمی تاج تا حدودی مقصر است. به گفته وزارت آموزش و پرورش ، به دلیل اقدامات فوری لازم در مدارس ، فرایندهای برنامه ریزی برای اقدامات از مدرسه DigitalPact باید به تعویق می افتاد. به روشی خاص ، یک پارادوکس: همه گیری به ویژه فوریت دیجیتالی شدن مدارس را بیش از هر زمان دیگری نشان داد.

برنامه ها بیش از حد بوروکراتیک است
مانع دیگری که بارها و بارها به آن اشاره می شود: روش های کاربردی برای پیمان دیجیتال بسیار بوروکراتیک و پیچیده است. قبل از اینکه پول از دیجیتال پکت سرازیر شود ، ابتدا مدارس باید "مفهوم آموزش رسانه" را به مرجع مدرسه ارائه دهند ، در آن توضیح داده شود که دقیقاً به چه چیزی نیاز دارند و قصد دارند با این پول چه کاری انجام دهند. یک نیاز قانونی: از آنجا که تجهیز مدارس به استخرهای تجهیزاتی که استفاده از آنها هیچ مفاهیم آموزشی ندارد و حتی ممکن است تعمیر و نگهداری آنها تضمین نشده باشد منطقی نیست. اما نوشتن و تأیید چنین مفاهیمی زمان می برد.

با این حال ، به نظر نمی رسد که در منطقه برلین رینیکندورف این مشکل باشد. به زودی 99 درصد مفاهیم رسانه ای وجود دارد ، می گوید بریتا تیدمرز از بازرسی مدرسه. به نظر می رسد در برلین بزرگترین مانع عدم دسترسی باند پهن است.

دانش آموز از طریق کامپیوتر یاد می گیرد |  منبع تصویر: dpa
رقمی سازی در مدارس

خیلی آرومه
از سال گذشته به دولت فدرال اجازه داده شده است که در امر آموزش سرمایه گذاری کند - اما تاکنون اتفاق کمی رخ داده است. | 20/8/30

حتی یک لپ تاپ از صندوق های DigitalPakt
زیرا بودجه حاصل از DigitalPact در چندین مرحله جریان می یابد: ابتدا باید یک سرور قدرتمند پیدا شود. سپس شبکه ساختاری (LAN) و WLAN باید تضمین شوند. و فقط در این صورت است که بودجه برای سخت افزارهای تعاملی مانند تخته های سفید به عنوان مثال جریان می یابد و فقط در انتهای دستگاه های تلفن همراه مانند لپ تاپ ها و تبلت ها جریان دارد.

همانطور که نمونه ماکس بکمن اوبرشول نشان می دهد ، این می تواند مدتی طول بکشد. این مدرسه 408،000 یورو از طریق DigitalPact دریافت می کند. اما حتی اگر کانسپت رسانه ای آنها از همان ابتدا موجود بود ، هنوز حتی یک لپ تاپ از صندوق های DigitalPakt وارد نشده است. با این حال ، DigitalPact در درجه اول برای تجهیز به دستگاه ها در نظر گرفته نشده بود. برای هر مدرسه حداکثر 25000 یورو در دسترس است. به هر حال تعداد زیادی از دانشجویان را نمی توان با آن تأمین کرد.

این مدرسه سرور جدید مورد نیاز خود را خیلی سریع دریافت کرد. بعد از آن شرکتی آمد که تجهیزات فنی این مدرسه را بررسی کرد ، مدیر مدرسه ماتیاس هولتمن می گوید. هولتمن می گوید: "کابل کشی ما خیلی قدیمی است ، باید کاملاً تعویض شود." این مدرسه از این واقعیت که سالها پیش در نقاط دسترسی WLAN سرمایه گذاری کرده است ، بهره می برد ، زیرا هنوز هم می توان از آنها استفاده کرد. اما در حال حاضر وقتی شبکه های زیادی به طور هم زمان به آن دسترسی پیدا می کنند ، شبکه خراب می شود. کابل کشی برای مقدار زیادی داده کافی نیست. شرکت شبکه سازی این مدرسه برآورد هزینه ای را ارائه داده است که هم اکنون توسط این منطقه در حال بررسی است.

شرکت های بسیار کمی برای گسترش شبکه
اما برلین 900 مدرسه دارد. و فقط تعداد معدودی از شرکت ها هستند که این خدمات را ارائه می دهند. علاوه بر این ، همه چیز باید مطابق با قانون پیچیده خرید عمومی اروپا مناقصه شود. این دلیل دیگری است که برلین هنگام اتصال مدارس خود به اینترنت پرسرعت عقب است.

اما قبل از اینکه ارتباطات با شبکه مربوطه در مدارس در دسترس باشد ، هیچ دستگاهی از DigitalPakt خریداری نمی شود. از نظر مدیر مدرسه هولتمن ، این یکی از توضیحات این واقعیت است که DigitalPact به کندی پیش می رود. او در حال آماده سازی این واقعیت است که مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا ماکس بکمن اوبرشول تمام اعتبارات مورد نیاز خود را به پایان برساند. در این بین او خود به خرید تجهیزات مشغول است. از این گذشته ، با بخشی از بودجه سالانه ، او می تواند خودش تصمیم بگیرد که برای چه چیزی از آن استفاده کند.

دانش آموزان در کلاس با قرص |  منبع تصویر: dpaگالریبحران کرونا فرصتی برای رقمی سازی مدارس است - اما همیشه به سرعت کافی پیش نمی رود.
وجوه ویژه کرونا سریعتر می رسند
بودجه اضافی در بحران کرونا همچنین نشان می دهد که تحرک در این موضوع بیشتر از آنچه در نگاه اول به نظر می رسد وجود دارد: به 24 دانشجوی بی بضاعت از ماکس بکمن اوبرشول قرص هایی داده شد که می توانند از محل بودجه ویژه سنای برلین در خانه بگیرند. توزیع بیشتر قرص ها برنامه ریزی شده است.

به نظر می رسد 500 میلیون یورو بودجه فوری فدرال برای وسایل مدرسه در بحران کرونا نیز با سرعت بیشتری توزیع می شود. بودجه کامل این برنامه قبلاً برای پنج ایالت فدرال تصویب شده است ، همانطور که بررسی "Süddeutsche Zeitung" در میان وزارتخانه های آموزش نشان می دهد.

علاوه بر این ، برلین و بسیاری از کشورهای دیگر پیش پرداخت های مالی برای زیرساخت های فناوری اطلاعات را انجام داده اند. آمار DigitalPact به تنهایی لزوماً برای وضع موجود معنی دار نیست.

از این گذشته ، یک چیز مسلم است: بحران کرونا باعث افزایش رقمی سازی مدارس می شود. اینکه آیا سرعت برای دانشجویان آلمان برای عبور از این بحران کافی خواهد بود یا خیر.

  • شابیات روطان